Akti Beach Village Resort

Aktualizujemy szczegóły oferty

ATUTY

- doskonała lokalizacja
- komfortowe jasne pokoje
- ogród zewnętrzny
- centrum fitness

NASZYM ZDANIEM

Atki Beach resort polecany jest dla rodzin, położony wśród zieleni ze strefą relaksu z widokiem na morze. Do dyspozycji gości są na dwa odkryte baseny otoczone palmami. Dla miłośników kulinarii na miejscu znajdują sie dwie restauracje śródziemnomorska oraz międzynarodowa. W pobliżu znajduje się deptak- idealny na spacery oraz siłownia na świeżym powietrzu.

POŁOŻENIE

- ok 100 m do prywatnej plaży
- ok 300 m restauracje, bary
- ok 4 km do grobowców królewskich
- ok 6 km do centrum Pafos
- ok 20 km do lotniska w Pafos

PLAŻA

Około 100 m do prywatnej plaży żwirowej. 

Na Cyprze mogę występować jeżowce, wskazane są buty do wody. 

DO DYSPOZYCJI GOŚCI

- całodobowa recepcja
- bezpłatny parking
- bezpłatne Wi-Fi
- klimatyzacja
- centrum fitness
- bar i restauracja
- 2 baseny
- ogród

POKOJE

Studio - około 39 m2, do dyspozycji gości centralna klimatyzację, lodówka, sejf (dodatkowo płatny), stolik, TV, telefon, łazienkę z wanną i prysznicem lub tylko z prysznicem, suszarkę do włosów, balkon z krzesłami i stolikiem.

One Bedroom - około 54 m2, do dyspozycji gości sypialnie z łóżkiem małżeńskim, salon TV z kącikiem wypoczynkowym oraz drugą toaletę, łazienkę z wanną, telefon, WiFi, lodówkę, balkon z krzesłami i stolikiem, czajnik

Superior Room - około 28 m2, do dyspozycji gości, klimatyzacja, łazienka wanna lub prysznic, tv, darmowe wiFi, suszarka, lodówka, balkon

WYŻYWIENIE

HB - śniadania i obiadokolacje w formie bufetu 

All inclusive - śniadania, obiady i kolacje w formie bufetu w restauracji głównej, przekąski, napoje do posiłków, wybrane napoje alkoholowe i bezalkoholowe dostępne w barach w godzinach ich funkcjonowania

Hotel zastrzega sobie prawo do zmiany godzin posiłków. Dokładne informacje zostaną podane po przyjeździe na miejsce.

CENA ZAWIERA

- Przelot samolotem rejsowym (linie Ryanair) - bilet w podstawowej taryfie - z wybranego lotniska w Polsce na lotnisko w Pafos;
- Nocleg oraz wyżywienie zgodnie z wykupioną ofertą;
- Transfer autokarem (tzw shuttle busem) na trasie lotnisko - hotel - lotnisko;
- Ubezpieczenie podstawowe obejmujące: ubezpieczenie od zachorowania w następstwie epidemii, KL do 30 000 EUR, NNW do 3 000 EUR, bagaż podróżny 200 EUR, ubezpieczenie od chorób przewlekłych;
- Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;
- Podatek Vat marża;
- Dla lotów liniami Wizz Air mały bagaz podręczny o maksymalnych wymiarach 40x30x20 cm (do umieszczenia w kabinie pod fotelem),
- Dla lotów liniami Ryanair mały bagaz podręczny o maksymalnych wymiarach 40x20x25 cm (do umieszczenia w kabinie pod fotelem).

CENA NIE ZAWIERA

- Opieki polskiego rezydenta,
- Wycieczek fakultatywnych,
- Świadczeń nieprzewidzianych w ofercie,
- Bagażu rejestrowanego (jest możliwość dokupienia).

Istnieje również możliwość wykupienia rezerwacji miejsc obok siebie w samolocie w 2 strony oraz pierwszeństwo wejścia na pokład samolotu.

WAŻNE INFORMACJE DOTYCZĄCE PRZEPISÓW WJAZDOWYCH

Podróż na Cypr, który jest krajem członkowskim Unii Europejskiej wymaga od podróżnych z Polski jednego z poniższych dokumentów:
- dowód osobisty
- paszport lub paszport tymczasowy
Wymagana ważność w dniu powrotu z Cypru.
Obowiązek posiadania ważnego dokumentu dotyczy również dzieci.

UWAGA! Każdy pasażer (zwłaszcza innej narodowości niż polskiej) jest zobowiązany sprawdzić warunki wjazdowe do danego Państwa.

DOKUMENTY PODRÓŻY

Rezerwacje na tzw. dynamicznym pakietowaniu" w oparciu o przeloty liniami rejsowymi wymagają posiadania przez Klientów następujących dokumentów podróży:
- wydrukowanych kart pokładowych na przeloty z Polski liniami Ryanair lub Wizzair - wysyłane mailowo do klienta/agenta na 24h przed wylotem,
- vouchera na hotel i transfer (w formie papierowej lub elektronicznej),
- numeru polisy dosyłanej w mailu.

Wszystkie dokumenty wysyłane są mailowo na podany w rezerwacji adres: agenta/klienta na dzień przed wylotem.

GODZINY PRZELOTOW

Dokumentami potwierdzającymi aktualne godziny przelotów są karty pokładowe wysyłane nie wcześniej niż na 24h przed planowanym lotem z Polski oraz lotem powrotnym
W przypadku istotnych zmian w godzinach przelotów, następujących po przekazaniu kart, Klient/Agent otrzyma informację z korektą godzin droga mailową.

REZERWACJE "DO POTWIERDZENIA"

Oferty wakacji na Cyprze podlegają innym zasadom zakładania rezerwacji (szczegóły poniżej) zaliczkowania oraz nie są objętę aktualną promocją.

Rezerwacje, w których przelot oparty jest na samolocie rejsowym/liniowym po założeniu muszą zostać potwierdzone przez Organizatora. Warunkiem potwierdzenia takiej rezerwacji jest wpłata zaliczki (29% wartości ceny imprezy) w momencie założenia rezerwacji. Cena ofert z przelotem samolotem rejsowym/liniowym uzależniona jest od AKTUALNEJ ceny przewoźnika, zatem może ulec zmianie w trakcie zakładania lub w momencie potwierdzania przez Organizatora rezerwacji. W sytuacji, gdy pojawią się wyżej opisane różnice w cenie, Organizator będzie się kontaktował z Klientem lub Agentem w celu potwierdzenia akceptacji nowej ceny.

WAŻNE: prosimy o uważne sprawdzanie podawanych danych osobowych - wszelkie, nawet kosmetyczne zmiany danych Klienta w przypadku rezerwacji ofert opartych o samoloty rejsowe są płatne.

WAŻNE INFORMACJE

Zawarte w Serwisie informacje dotyczące imprez turystycznych REGO-BIS Sp. z o.o. Sp. Komandytowa nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego, lecz są zaproszeniem do zawarcia umowy, o którym mowa w art. 71 Kodeksu cywilnego.

Prosimy o zapoznanie się z przepisami wjazdowymi dotyczącymi danego kraju.
Zobacz więcej

Stolica

Nikozja

Powierzchnia

9 250 km²

Ludność

867,6 tys.

Waluta

strefa grecka: euro (EUR), strefa turecka: lira turecka (TRY)

Język

grecki, turecki

Wiza

wiza nie jest wymagana (wymagany paszport lub dowód osobisty)

Napięcie

220 V

Informacje ogólne

Cypr


Oficjalna nazwa: Cypr

Stolica: Nikozja

Waluta: EURO (część grecka), Lira turecka (część turecka)

Język urzędowy: Grecki, turecki

Wyspa z niezwykle bogatą historią i najłagodniejszym klimacie w basenie Morza Śródziemnego. O atrakcyjności regionu świadczy położenie w bliskiej odległości od Turcji na skrzyżowaniu dróg morskich z trzema kontynentami: Europą, Azją i Afryką. Sezon wypoczynkowy trwa na Cyprze przez cały rok, a niedostępne góry, malownicze niziny i przepiękne plaże zachęcają do spędzenia urlopu w niepowtarzalnej zarówno kulturowo jak i geograficznie okolicy. Nazwa Cypr pochodzi od łacińskiego słowa 'cuprum' – „miedź” i świadczy o tym, że w czasach starożytnych złoża tego metalu były bardzo zasobne, a mieszkańcy tego regionu słynęli z ich wydobycia. Miało to wpływ na późniejszy rozwój wyspy oraz jej burzliwą i ciekawą historię. Kultura z licznymi wpływami greckimi i tureckimi, unikatowa kuchnia, lazurowe morze i doskonała infrastruktura sprawiają, że Cypr stał się niezwykle popularnym kierunkiem turystycznym. Każdy wczasowicz wybierający się w ten uroczy zakątek świata znajdzie coś dla siebie. W wielu miejscach dominują doskonałe piaszczyste plaże z pokaźną bazą hoteli o każdym standardzie, wspaniałe miejscowości z wieloma ciekawymi zabytkami zapewniają wiele godzin zwiedzania i poznawania okolic, a idealnie przygotowana baza wypoczynkowo-sportowa gwarantuje aktywne spędzanie wczasów i uprawianie wakacyjnych sportów. By zwiedzić wszystkie ciekawe miejsca trzeba doskonale zaplanować urlop, a z wielu z nich turyści z pewnością przywiozą niezapomniane wakacyjne wrażenia.

Informacje praktyczne

Samo położenie Cypru w śródziemnomorskiej części Bliskiego Wschodu gwarantuje doskonałe warunki do wypoczynku, na które można trafić o każdej porze roku. Typowy sezon wakacyjny trwa od maja do października, natomiast upalne lato od czerwca do września, kiedy słońce świeci nawet po 11 godzin dziennie, a temperatury osiągają po 30ºC. W kwietniu padają obfite deszcze, dzięki którym rozkwita soczysta, zielona roślinność, natomiast czarująca jest cypryjska jesień, kiedy woda w morzu jest najcieplejsza, a wycieczki górskie zyskują dzięki niezmiennej pogodzie.

Planując urlop warto pamiętać o licznych festiwalach przyciągających turystów, np.: o wrześniowym festiwalu wina w Limassol czy 18 kwietnia, kiedy w Larnace odbywają się procesje poświęcone patronowi miasta św. Łazarzowi.

Na Cyprze od 01.01.2010 r. obowiązuje okres przejściowy i do 2017 r. można płacić zarówno w funtach cypryjskich jak i EURO. Konsekwencją tego są wyższe ceny niż w Polsce. W tureckiej części Cypru obowiązuje Lira turecka (TRY). Bez problemów można korzystać z bankomatów, należy jednak pamiętać, że na wyspie nie ma możliwości wymiany polskich złotych na inną walutę.

Z Cypru można przywieźć wiele interesujących pamiątek, które z pewnością wzbogacą kolekcję turystyczną na niejednej półce. W każdej miejscowości jest mnóstwo prywatnych sklepików z pamiątkami, a w oddziałach Cypryjskiej Izby Rzemieślniczej można znaleźć naprawdę wyszukane wyroby. Sklepiki z pamiątkami prowadzą również liczne klasztory i opactwa, można w nich znaleźć ciekawe ikony czy zamówić wspaniały miód z klasztornych pasiek. Południe słynie z wyrobu koronek, ich zagłębie to Pano Lefkara, gdzie jest najwięcej warsztatów rękodzielniczych, a takie dzieła jak koszyki oraz maty zwane po grecku tsestos są towarem niezwykle poszukiwanym. Dostępne w sprzedaży są kolokia, czyli ozdobne tykwy, na których wypalono lub wymalowano rozmaite wzory. Poszukiwane są także wyroby ze srebra, które można nabyć w większości miast i kurortów. Niezłym prezentem może być też przywieziona z Cypru butelka wina lub likieru albo znany ser halloumi, który można kupić praktycznie wszędzie.

Czas lokalny jest późniejszy o godzinę od obowiązującego w Polsce, więc po przylocie przestawiamy zegarek o godzinę do przodu.

Transport na Cyprze nie jest najlepiej rozwinięty, autobusy komunikacji miejskiej kursują najczęściej tylko w miejscowościach nadmorskich, między Nikozją, Larnaką, Limassolem czy Pafos i Ayia Napa kursują stosunkowo rzadko, choć ceny są przystępne. Przystanki najczęściej znajdują się w pobliżu hoteli i zabytków. Doskonałym rozwiązaniem są tzw. service taxi – wieloosobowe taksówki kursujące często między miasteczkami, a kursy organizowane są przez biura turystyczny lub można je zamówić bezpośrednio z hotelu. Dogodnym rozwiązaniem są też zwykłe taksówki, a cenę przejazdu należy ustalić przed kursem.

Najwygodniej podróżować po Cyprze samochodem, dostępnych jest wiele wypożyczalni, a osoba, która chce wynająć samochód musi mieć ukończone 21 lat oraz posiadać ważne prawo jazdy (polskie lub międzynarodowe). Ubezpieczenie samochodu nie obejmuje jednak części północnej, gdzie trzeba wykupić osobną polisę. Kierowcy muszą pamiętać, że na Cyprze obowiązuje ruch lewostronny, pasy bezpieczeństwa są obowiązkowe, nie wolno prowadzić auta pod wpływem alkoholu, zabronione jest też rozmawianie przez telefon komórkowy. W przypadku, gdy mamy na wyspie swój samochód i jest on ubezpieczony w Unii Europejskiej, Szwajcarii, Chorwacji nie trzeba wykupować dodatkowego ubezpieczenia.

Na wyspę można wwieźć obcą walutę bez ograniczeń, ale kwotę tę należy zdeklarować przy odprawie celnej. Turystów z krajów Unii Europejskiej nie obowiązują żadne ograniczenia dotyczące przywozu dozwolonych artykułów osobistego użytku, mogą wwieźć kamery, aparaty fotograficzne, lornetki, 800 szt. papierosów, 200 cygar lub 1 kg tytoniu na osobę, 10 litrów alkoholu pow. 22%. Wartość towarów kupionych na północy nie może przekraczać 135 EUR, nie można przewozić do części południowej produktów wyprodukowanych przez firmy tureckie, a maksymalnie można zabrać 1 l alkoholu i 2 paczki lub 40 szt. papierosów.

Służba zdrowia, zarówno prywatna jak i publiczna jest na Cyprze ogólnodostępna. Przed wyjazdem można starać się w oddziale NFZ o wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EUKZ), która daje możliwość korzystania z podstawowej służby zdrowia w przychodniach i szpitalach, a trzeba ją zawsze mieć przy sobie. Leczenie specjalistyczne wymaga skierowania. Warto jednak wykupić prywatne ubezpieczenie kosztów leczenia, które w razie konieczności pokryje wyższe koszty i transport medyczny. Jeżeli posiadamy ubezpieczenie prywatne należy zapoznać się z jego warunkami, gdyż w większości przypadków ubezpieczeniem objęte są koszty leczenia powyżej pewnych kwot, które należy samemu opłacić.

Tresc opisow dostarczana przez merlinx.

Turyści wybierający się na Cypr powinni pamiętać o tym, że przy zwiedzaniu różnego rodzaju świątyń i meczetów ramiona i kolana powinny być zasłonięte. Bez odpowiedniego sposobu ubrania zwiedzenie niektórych miejsc jest niemożliwe, natomiast w wielu przypadkach można wypożyczyć odpowiednie nakrycie. Najlepiej nie zwiedzać meczetów w trakcie trwania nabożeństw, stosowniej jest poczekać do ich zakończenia.

W trakcie rozmów lepiej nie używać określeń dotyczących bądź to północy Cypru, bądź południa, gdyż można narazić się na nieprzychylność rozmówcy. Wygodniej zachować neutralność i nie dzielić wyspy na dwie części.

Będąc w pobliżu linii demarkacyjnej należy ostrożnie używać aparatu fotograficznego, gdyż znajdują się tam obiekty wojskowe, których fotografowanie jest zabronione. W muzeach nie wolno używać lamp błyskowych, a w niektórych zabytkach za robienie zdjęć i filmowanie pobierane są opłaty.

Na południu w ceny posiłków wlicza się 10% opłaty za obsługę, nie trzeba więc dawać napiwków, chyba że chce się wynagrodzić wyjątkowo uprzejmego kelnera, taksówkarze natomiast uważają, że ich prawo do dodatkowego wynagrodzenia jest niepodważalne.

No południu opalanie topless nikogo nie dziwi i panuje pod tym względem większa swoboda niż na północy.

Na Cyprze nie wypada się targować, a jeśli już do tego dojdzie można co najwyżej liczyć na 20% upust, natomiast na południu w hotelach i pensjonatach wykaz cen zwykle wisi w widocznym miejscu, a oszustwa należą do rzadkości.

Na całym obszarze wyspy ustalono dogodne dla turystów godziny otwarcia muzeów i zabytków archeologicznych, chociaż na północy niektóre z nich zamyka się czasem bez żadnych wyjaśnień, z powodu braku personelu. Opłaty za wstęp są raczej niskie, szczególnie jeśli porówna się je z cenami biletów w sąsiednich krajach. Na południu pozytywnie nastrajają również wywieszki z napisem "Please ask for your ticket" (proszę zakupić bilet), tym bardziej że w Grecji czy Egipcie zamiast nich pojawia się zwykle groźny Cerber w ludzkiej postaci. W kościołach i meczetach dostępnych dla zwiedzających godziny otwarcia są często nieokreślone, a opłatę za wstęp zastąpiono wolnymi datkami. Na południu bardziej znane stanowiska archeologiczne z czasów starożytnych otoczono ogrodzeniem. Zazwyczaj udostępnia się je zwiedzającym przez cały rok od 7.30 do zachodu słońca, z tym że nawet w dłuższe dni w roku nigdy nie wpuszcza się turystów po 19.30. Większość muzeów zamyka się zwykle o 18.00 (nieliczne wcześniej - o 14.30). W dni ustawowo wolne od pracy czynne są prawie wszystkie stanowiska archeologiczne, ale muzea pracują krócej lub wcale, natomiast niczego nie uda się zwiedzić w Niedzielę Wielkanocną, Boże Narodzenie i Nowy Rok.

W trakcie podróży z północy Cypru na południe obywatele krajów UE mogą bez problemu przekraczać granicę w obu kierunkach korzystając z kontrolowanego przez ONZ przejścia przy hotelu Ledra Place. Potrzebny jest paszport i dowód osobisty. Po stronie greckiej nie obowiązują żadne formalności, chociaż należy spodziewać się zwykłej kontroli dokumentów, natomiast po stronie Cypru Północnego trzeba uzyskać odpowiedni formularz pozwalający na przekroczenie granicy. Należy też pamiętać, że przez granicę nie można przenieść towarów o wartości ponad 80 EURO. Granicę można także przekroczyć samochodem, korzystając z przejścia Agios Dometios.

Ważne informacje MSZ

Dokumentem uprawniającym do wjazdu i wyjazdu z Cypru tak jak i innych krajów Unii Europejskiej jest dowód osobisty lub paszport. Lecąc na Cypr samolotem nie potrzebujemy paszportu, jednak podróżując autokarem czy samochodem przed wyjazdem należy się upewnić czy trasa nie przebiega przez kraje, gdzie wymagany jest paszport.

Na Cyprze nie ma obowiązku meldunkowego jeżeli pobyt nie przekracza 90 dni i nie jest w tym czasie podejmowana praca na terenie kraju.

Szczegółowe i aktualne informacje można znaleźć na stronie MSZ: www.msz.gov.pl lub na stronie ambasady polskiej na Cyprze www.nikozja.polemb.net

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Cypryjskiej

Tresc opisow dostarczana przez merlinx.

Cypr, Nikozja, Kennedy Avenue 12/14, Office 601, 1087
Tel.: +35722668415 Tel. dyżurny: +35799531937
nikozja.amb.sekretariat@msz.gov.pl
www.nikozja.polemb.net

Konsulat Honorowy Rzeczypospolitej Polskiej w Limassol

Cypr, Limassol, 42, Ayias Fylaxeos Street, 3rd Floor, Apt. 307, 3025 Limassol
Tel.: (00-357) 253-434-48 Faks: (00-357) 253-591-08
info@papaphilippou.eu

Dostępność pokoju

Za pomocą wyszukiwarki wybierasz liczbę osób do zakwaterowania w jednym pokoju.
Wybierz preferowany rodzaj zakwaterowania i zarezerwuj.
Dla kolejnych osób wybierz kolejny pokój robiąc oddzielną rezerwację lub skontaktuj się z nami, a nasz wakacyjny doradca zrobi to dla Ciebie.

Maksymalna liczba osób w pokoju

Jeśli dla wybranej liczby osób Twoja oferta się nie pojawia to znak, że przekroczony został limit osób w jednym pokoju.

Pobieranie danych o pokojach..