Opis oferty
Oferta
Położenie hotelu
ok. 2 km od centrum miejscowości PEFKOCHORI; ok. 3 km od kurortu Hanioti; ok. 7 km od parku wodnego Crazyland
Odległość od lotniska:
ok. 95 km od lotniska w Salonikach
Plaże
ok. 600 m od hotelu; piaszczysta; łagodne zejście do morza; dojście drogą lokalną; za opłatą: parasole i leżaki
O Hotelu
czterogwiazdkowy; regularnie odnawiany; 82 pokoje, budynek główny i kilka budynków bocznych, do 2 pięter; lobby; całodobowa recepcja; parking; przechowalnia bagażu; bezpłatny internet bezprzewodowy; akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard, American Express
Basen:
basen, słodka woda, wydzielona część dla dzieci; przy basenie bezpłatne parasole i leżaki
Sport i rozrywka:
siłownia; tenis stołowy; plac zabaw dla dzieci; szachy plenerowe
Spa:
za opłatą: basen kryty, podgrzewany, słodka woda, jacuzzi, sauna, łaźnia parowa, masaże
Usługi:
Powyższe usługi są dodatkowo płatne.; room-service; lekarz na wezwanie; usługa prania i prasowania; wypożyczalnia samochodów i rowerów (oferta zewnętrzna)
Kontakt:
0030/2374061702; www.flegra-palace.com
Dostępne pokoje
2-os.; ok. 19-21 m²; indywidualnie sterowana klimatyzacja; przeszklona łazienka (wanna lub prysznic, wc, suszarka, zestaw kosmetyków); internet bezprzewodowy; telewizja satelitarna; telefon; sejf; mała lodówka; balkon lub taras ; widok na ogród
premium:
2-os.; ok. 19-21 m²; indywidualnie sterowana klimatyzacja; przeszklona łazienka (wanna, wc, suszarka, zestaw kosmetyków); internet bezprzewodowy; telewizja satelitarna; telefon; sejf; mała lodówka; balkon lub taras (stolik i krzesełka); widok na basen
superior:
2-os. (możliwość 2 dostawek); ok. 28 m²; indywidualnie sterowana klimatyzacja; łazienka (wanna lub prysznic, wc, suszarka, zestaw kosmetyków); internet bezprzewodowy; telewizja satelitarna; telefon; sejf; mała lodówka; balkon lub taras (stolik i krzesełka); widok na ogród lub basen
Wyżywienie
restauracja Titanes – dania w formie bufetu, kuchnia grecka; restauracja Ambrosia – à la carte, kuchnia lokalna i międzynarodowa; bar przy basenie
Dla dzieci
wydzielona część w basenie; plac zabaw
O regionie
Informacje ogólne
Chalkidiki – półwysep północnej Grecji, który porównywany jest w trójzębem Posejdona z powodu itp. trzech mniejszych półwyspów ułożonych równolegle nazywanych: Kasandra, Sithonia i Athos. Największym miastem półwyspu są Saloniki, a umowną granicę z lądem stanowią dwa jeziora: Koronia i Wolfi. Centralna część zajmują malownicze góry Cholomatas gdzie istnieje wiele szlaków pieszych i konnych, a w niewielkich wioskach można zetknąć się z regionalnym folklorem. Chalkidiki to nie tylko przepiękne widoki, wspaniałe góry porośnięte lasami i zatoczki z ukrytymi plażami, ale też świetna baza hotelarska i gastronomiczna, które wraz z walorami przyrodniczymi i historycznymi uczyniły z półwyspu jeden z najchętniej odwiedzanych regionów Grecji kontynentalnej.
Każdy półwysep „trójzębu” jest inny i wyjątkowy. Osoby wypoczywające na półwyspie KASANDRA urzekną malownicze widoki, a wypoczynek umili znakomita baza hotelowa i wiele rozrywek. Jest to najlepiej zagospodarowana cześć półwyspu gdzie przeważają piękne, piaszczyste plaże. Przy plażach znajduje się wiele firm wypożyczających sprzęt do nurkowania czy windsurfingu, skutery oraz oferujące pływanie na bananie i nartach wodnych.
Pefkohori – niewielka miejscowość wypoczynkowa Półwyspu Kasandra, z dużym polem kempingowym, piękną laguną i bujną roślinnością, która dodaje jej uroku.
Chanitoni – kurort leżący w sąsiedztwie miejscowości nadmorskich jak Polichrono i Pefkohori, posiadający wąską, piaszczystą plażę i bardzo dużo hoteli o różnym standardzie.
Sani jest niewielką miejscowością położoną na zachodnim brzegu półwyspu Kasandra. Poza długim wybrzeżem z pięknymi plażami jej główną atrakcja jest coroczny, lokalny festiwal tańca i muzyki etnicznej, salsy i jazzu.
Tresc opisow dostarczana przez merlinx.Kallithea to spokojne i urokliwe miasteczko, które oferuje piaszczysto-żwirowe plaże w niewielkich zatoczkach, rozbudowaną bazę hotelową na dobrym poziomie, wiele wypożyczalni sprzętu wodnego i skuterów i niewielki port jachtowy.
Nea Potidea – główna miejscowość turystyczna półwyspu Kasandra, która poza pięknymi, piaszczystymi plażami oferuje pozostałości murów obronnych sięgające VI w. p.n.e., kanał długi na 1250 m, który oddziela cypel od stałego lądu, jak również tawerny z tradycyjnym jedzeniem.
SITHONIA to półwysep nieco spokojniejszy, a jego szerokie plaże i romantyczna atmosfera są znakomitym rozwiązaniem dla osób szukających spokoju. Najważniejszym ośrodkiem wypoczynkowym półwyspu jest wysunięty na południe Toroni, posiadający piękna piaszczystą plażę i wspaniale widoki na lazurowe morze.
Ostatni z półwyspów – ATHOS - należy do Republiki Mnichów i nie rozwija się na nim turystyka wypoczynkowa, a do jego zwiedzenia potrzebny jest paszport i wiza.
Wycieczki Fakultatywne
Wypoczywając na Chalkidiki warto też zwiedzić kilka ciekawych miejsc. Rezydenci poszczególnych biur podróży przedstawiają grafik i ceny proponowanych wycieczek, a niektóre miejscowości można zobaczyć samemu.
Pertalona – jaskinia odkryta w 1959 r. przez mieszkańca pobliskiej wsi, a sławę przyniosło jej odkrycie szczątków człowieka pierwotnego liczących ponad 700 tys. lat. Znaleziono tam również szczątki dawno wymarłych zwierząt. W jaskini widać również rozległe zjawiska krasowe – smukłe stalaktyty i stalagmity.
Saloniki – drugie największe miasto Grecji sięgające historią III w. p.n.e., kiedy to zostało założone przez cesarza Kassandrosa i nazwane od imienia jego żony – Thessaloniki. Kiedy dostało się pod panowanie rzymskie szybko zyskało na znaczeniu i stało się głównym węzłem na szlaku z Rzymu na Wschód. Z tego tez powodu było atakowane i zdobywane przez Arabów, Normanów, władców Epiru i Bizancjum oraz Turków. W XV w. zostało sprzedane Wenecji, jednak wkrótce byli właściciele zdobyli je ponownie i na pięć stuleci miasto znalazło się w granicach Imperium Ottomańskiego. W tym czasie przekształciło się w metropolię i stało się w XX w. centrum działalności Młodych Turków. Tutaj również przyszedł na świat turecki przywódca ostatniego wieku – Ataturk. Miasto zamieszkiwane było przez wiele społeczności co przyczyniło się do powstania wielu ciekawych zabytków różnych epok i stylów. Pod koniec I wojny światowej dużą część miasta, głównie dzielnicę żydowską strawił pożar, który był jedną z głównych przyczyn migracji Żydów z Salonik do Palestyny. W dwudziestoleciu międzywojennym nastąpiło znaczne przemieszanie ludności tureckiej, bułgarskiej i greckiej. Miasto nazywane przez Żydów "Drugą Jerozolimą" dostało się pod okupację niemiecką, podczas której zamordowano 97% tej społeczności. Kiedy Grecja odzyskała miasto ludność turecka i bułgarska w znacznym stopniu została wysiedlona, przez co do dnia dzisiejszego istnieje napięta atmosfera w relacjach tych krajów. Miasto o tak bogatej i zawiłej historii posiada wiele pamiątek po dawnych dziejach. Jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów jest Biała Wieża wchodząca dawniej w skład fortyfikacji wybudowanych przez sułtana Sulejmana Wspaniałego. Dziś mieści się w niej Muzeum Sztuki Bizantyjskiej, a z wysokiego tarasu rozpościera się widok na port i miasto. Warto zobaczyć również Łuk wybudowany w III w. dla uczczenia zwycięstwa tetrarchy Galeriusza nad Persami i poświęcone mu Mauzoleum. Poza agorą i rzymskim Forum na uwagę zasługuje najważniejszy kościół miasta – św. Demetriusza, który jest patronem miasta. Inne cenne zabytki to: obwarowania bizantyjskie, w których skład wchodzi "Cytadela o Siedmiu Wieżach", tureckie meczety i świątynie bizantyjskie pochodzące z V - XII w.
Ateny – stolica Grecji stanowiąca kolebkę demokracji, której historia przekracza 3 tys. lat. Jest również jednym z najważniejszych destynacji turystycznych Europy z imponującymi zabytkami starożytności. Rozłożone są między Zatoką Sarońską i czterema wysokimi wzgórzami, będącymi częścią miasta – Egaleo na południowym zachodzie dochodzący do wysokości 414 m n.p.m., Parnitha – sięgająca 1423 m n.p.m na zachodzie, Imittos – wysoki na 1026 m n.p.m. na wschodzie i górujący północy Pentelikon – 1108 m n.p.m. Ateny podzielone są trzema uskokami tektonicznymi co skutkuje częstymi, choć przeważnie niedużymi trzęsieniami ziemi. Ostatnie duże trzęsienie w 1999 r. poskutkowało zmianą przepisów budowlanych w mieście. W starożytności wstrząsy w mieście tłumaczono jako gniew bogów i składano im dary. W mieście znajduje się wiele śladów po bogatej historii miasta. Miasto założone zostało na pozostałościach twierdzy mykeńskiej na wzgórzu Akropolis, gdzie następnie również na sąsiadujących wzgórzach powstało miasto z dużą agorą (antyczny rynek), aeropagiem, gdzie odbywały się sądy, duża ilością świątyń poświęconych rożnym bóstwom i gmachami publicznymi. Nazwa miasta pochodzi od greckiej bogini mądrości Ateny. Według mitologii kiedy bogowie olimpijscy dzielili między siebie ziemie, gdzie mają być szczególnie czczeni Posejdon i Atena upodobali sobie szybko rozwijające się miasto nad Zatoką Sarońską. Ponieważ nie mogli osiągnąć kompromisu a kłótnie były coraz bardzie zażarte zwrócili się do mieszkańców by oni sami zdecydowali któremu bóstwu chcą składać cześć. Zdecydowali oni, że oddadzą miasto bogowi, który podaruje im najbardziej przydatną rzecz. Posejdon ofiarował wodę, która wytrysnęła ze źródełka. Atena natomiast stworzyła drzewko oliwkowe i pokazała jak zrobić oliwę z oliwek, która do dnia dzisiejszego jest podstawą greckiej kuchni. Najważniejszym miejscem Aten jest Akropol na wapiennym wzgórzu, gdzie znajduje się Partenon – świątynia Ateny Partenos (Dziewicy) wykonana w doryckim stylu przez Peryklesa, a rzeźby wykonał sam Fidiasz. Inne ważne budowle to Propyleje – stanowiące wejście na święte wzgórze, Erechtjon poświęcony Atenie i Posejdonowi oraz świątynia Nike. By zapoznać się dokładnie z bogatą historia miasta warto udać się do znajdującego się niedaleko Muzeum Archeologicznego. W mieście znajduje się bardzo wiele budynków i świątyń, na których poznanie trzeba przeznaczyć znacznie więcej niż jeden dzień. Najważniejsze to: Agora z Wieżą Wiatrów, pozostałościami po Hibliotece Hadriana i meczetem Fethiye Tzami, Aeropag, Tezejon, Teatr Dionizosa, Świątynia Zeusa Olimpijskiego oraz Kalimarmaron – stadion olimpijski z IV w. p.n.e. będący miejscem pierwszej nowożytnej olimpiady po odrestaurowaniu.
Meteory – zbudowane na wysokich skałach piaskowca klasztory prawosławne sięgające XIV w., które znajdują się na krańcu równiny tesalskiej niedaleko Kalampaki. Pierwsze wspólnoty religijne pojawiły się w tej okolicy ok. X w. i zamieszkiwały pobliskie jaskinie. Według legendy pierwszy monastyr, nazwany później Wielkim, założył na skałach św. Atanazy, który wzniósł sie podobno na skałę na skrzydłach orła. Faktem jest natomiast, że klasztor założono w 1336 r. podczas wojen między Bizancjum a Serbią, kiedy mnisi potrzebowali schronienia. Ukrywał się tu wtedy również następca serbskiego tronu – Jan Paleolog. Największe czasy świetności przypadły na lata panowania osmańskiego, kiedy to klasztory bardzo się bogaciły. Wskutek kłótni opatów w XVIII w., a także postępującej erozji i błędom w budownictwie starych budynków klasztor zaczął podupadać. Z wybudowanych tu 24 klasztorów znajdujących się na różnych skalach, obecnie zamieszkałych jest 6. Początkowo wszystkie produkty potrzebne do życia i materiały budowlane były wciągane na linach, ale po udostępnieniu kilku monastyrów zwiedzającym, dla ich wygody wybudowano pomosty i schody. By zwiedzić klasztor panowie muszą mieć ubrane długie spodnie, a panie zakryte ramiona kolana i ramiona.
Tresc opisow dostarczana przez merlinx.Delfy – miejscowość, która w starożytności była centrum kultu boga Apollina uważana za "pępek świata". Znajdowała się tu słynna wyrocznia gdzie Pytie przepowiadały przyszłość. Warto zobaczyć tu Święty Okręg oraz muzeum ze znaleziskami i starymi rycinami.
Athos – święta góra gdzie znajduje się Republika Mnichów, posiadająca do dziś autonomię i swoją władzę. Od półwyspu Chalkidiki oddziela go granica strzeżona przez policję. Przed wjazdem do Athos trzeba postarać się o wizję wjazdową – przy wycieczkach zorganizowanych wszystkie formalności załatwia pilot, jednak przy indywidualnym podróżowaniu może wiązać się to z długim oczekiwaniem. W republice można przebywać maksymalnie 3 dni, po tym czasie konieczne jest ubieganie się o przedłużenie pobytu, które może być odrzucone. Warto zwiedzić niesamowity zespół klasztorny, do którego od 1060 r. nie mogła wejść żadna kobieta. W republice obowiązuje skromny, stonowany strój, co w praktyce oznacza zakryte kolana i ramiona. Na półwyspie znajduje się 20 klasztorów, z których 17 należy do Grecji, a pozostałe są serbskie, rosyjskie i bułgarskie. Nadal zamieszkiwane jest przez mnichów i ich pomocników. Poza zawodowymi fotografami, którzy uzyskali pisemną akredytację, istnieje zakaz robienia zdjęć, nie wspominając o filmowaniu. Ważną zasadą republiki jest również zakaz przemieszczanie się w grupach liczących więcej niż 10 osób dla wyznawców innych religii niż prawosławie.
Kavala – jedno z najpiękniejszych miast północnej części Grecji usytuowane na zboczu góry z widokiem na morze i wyspę Thassos. Tutaj nowoczesność miesza się harmonijnie z przeszłością. Jest tu wiele wąskich uliczek wyłożonych brukiem, starych, tradycyjnych domków, kościołów z różnych okresów bogatej historii, a także muzeów, restauracji i barów.
Filipia – miasto założone przez Filipa II, ojca Aleksandra Wielkiego, gdzie rozegrała się bitwa decydująca o losach Cesarstwa Rzymskiego. Jednak to nie jedyna znacząca rola w historii – tutaj św. Paweł ochrzcił pierwszą Europejkę – Lidię.
Grecki wieczór – odbywające się w tawernach wieczory, organizowane często prywatnie lub przez biura podróży to świetna okazja do poznania ciekawej kultury regionu i tradycyjnej kuchni. Często odbywają się pokazy tańca i nauka Zorby.
Najczęściej Zadawane Pytania
Kiedy najlepiej jechać na Chalkidiki?
Typowy sezon wakacyjny na Chalkidiki zaczyna się na w maju i trwa do połowy września, kiedy panuje tu okres bezdeszczowy, a temperatura przekracza 25oC. Bujna roślinność i bliskość gór łagodzą letnie upały i dają schronienie przed słońcem, warto jednak pamiętać, że wraz z wysokością temperatura maleje i w wyższych partiach gór może być o wiele chłodniej niż na wybrzeżu.
Atrakcją regionu jest święto św. Jana odbywające się pod koniec czerwca i święto Najświętszej Marii Panny (od 23 sierpnia), kiedy to przez 3 dni w Nea Potidea odbywają się tradycyjne występy grup tanecznych, wystawy, przedstawienia a lokalni mieszkańcy częstują winem i ciastem.
Jaka waluta obowiązuje w Grecji i jakie są orientacyjne ceny?
W Grecji od 2002 r. obowiązuje wspólna dla całej Unii Europejskiej waluta – Euro. Konsekwencją tego są nieco wyższe ceny niż w Polsce. Ceny również różnią się w sklepach w centrum miast czy w dużych kurortach od cen peryferii i wiosek turystycznych.
Gdzie i jakie pamiątki kupić na Chalkidiki?
W miejscowościach turystycznych jest wiele sklepików z pamiątkami, gdzie oprócz gadżetów związanych z wyspą czy poszczególnym miastem dostać można ręcznie tkane materiały i wyroby skórzane.
Trzeba pamiętać, że większość sklepów zamykana jest podczas sjesty ok. godz. 14-17, ale potem czynne są do 21.00. W poniedziałki, środy i soboty godziny otwarcia sklepów są krótsze i kończą się w porze sjesty.
Jaki czas obowiązuje w Grecji?
Czas lokalny jest późniejszy o godzinę od obowiązującego w Polsce, więc po przylocie przestawiamy zegarek o godzinę do przodu.
Jak poruszać się po Chalkidiki?
Dla półwyspu największym węzłem komunikacyjnym są Saloniki, skąd biegnie szeroka autostrada zarówno wzdłuż wybrzeża na półwysep Kasandra, jak również do centralnej części kraju. W miejscowościach górskich drogi mogą pozostawiać wiele do życzenia i wypożyczając auto, skuter czy nawet rower, należy zachować ostrożność. Wypożyczając auto zazwyczaj wymagane jest okazanie europejskiego prawa jazdy, podobnie jak podczas kontroli służ mundurowych. Polskie prawo jazdy nie zawsze jest akceptowane.
Najtańszym środkiem transporu są autobusy które regularnie kursują między miejscowościami Kasandry i do Salonik. Na środkowym półwyspie kursują z mniejszą częstotliwością, ale również można nimi dojechać do dalszych miejscowości.
Alternatywa są taksówki, które poza tymi z lotniska, nie są drogie. Ponieważ greccy taksówkarze nie zawsze znają angielski lepiej zapisać miejscowość i dokładny adres oraz upewnić się co do taryfy.
Jakie plaże są na Chalkidiki?
Na Chalkidiki występują przeważnie gruboziarniste plaże piaszczyste lub piaszczysto żwirowe. Są one bezpłatne, choć w niektórych miejscowościach Półwyspu Kasandra są odgradzane części należące do hoteli. Za dodatkowa opłatą można wypożyczyć na nich parasole i leżaki, a na większości działają też wiele wypożyczalni skuterów, motorówek, rowerków wodnych czy sprzętu do uprawiania sportów wodnych.
Przy hotelach wyższej kategorii lub w wybranych kurortach plaża jest usypywana sztucznie lub znacznie różni się od typowych plaż miejskich, dlatego wybierając kurort i hotel warto upewnić się do jakiej plaży będziemy mieli dostęp.
Jakie są ograniczenia celne w Grecji?
Przewóz towarów podlega ograniczeniom ilościowym na zasadach obowiązujących w UE, co oznacza w praktyce, że rzeczy osobiste i sprzęt na własny użytek nie podlega ograniczeniom celnym. W przypadku towarów można wwozić i wywozić: do 800 szt. papierosów, 200 szt. cygar, 10 l spirytusu, 20 l mocniejszego alkoholu, 90 l wina i 110 l piwa.
Jakie dokumenty potrzebne są w razie konieczności skorzystania z służby zdrowia w Grecji?
Służba zdrowia, zarówno prywatna jak i publiczna jest w Grecji ogólnodostępna. Przed wyjazdem można starać się w oddziale NFZ o wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EUKZ), która daje możliwość korzystania z podstawowej służby zdrowia w przychodniach i szpitalach. Warto jednak wykupić prywatne ubezpieczenie kosztów leczenia, które w razie konieczności pokryje wyższe koszty i transport medyczny. Jeżeli posiadamy ubezpieczenie prywatne należy zapoznać się z jego warunkami, gdyż w większości przypadków ubezpieczeniem objęte są koszty leczenia powyżej pewnych kwot, które należy samemu opłacić.
Ze względu na inną florę bakteryjną należy starannie wybierać restauracje lub jadać w hotelach i przestrzegać podstawowych zasad higieny. Turyści powinni pić wyłącznie wodę butelkowaną, ewentualnie gotowaną co najmniej 10 min. Szczepienia ochronne nie są wymagane i nie ma zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych, niemniej przed wyjazdem warto sprawdzić czy szczepienia nie są zalecane sezonowo.
Ważne informacje MSZ
Dokumentem uprawniającym do wjazdu i wyjazdu z Grecji tak jak i innych krajów Unii Europejskiej jest dowód osobisty lub paszport. Lecąc do Grecji samolotem nie potrzebujemy paszportu, jednak podróżując autokarem czy samochodem przed wyjazdem należy się upewnić czy trasa nie przebiega przez kraje, gdzie wymagany jest paszport.
W Grecji nie ma obowiązku meldunkowego jeżeli pobyt nie przekracza 90 dni i nie jest w tym czasie podejmowana praca na terenie kraju.
Szczegółowe i aktualne informacje można znaleźć na stronie MSZ: www.msz.gov.pl lub na stronie ambasady polskiej w Atenach www.athens.polemb.net
Najbliższe ambasady i konsulaty:
Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Greckiej
Tresc opisow dostarczana przez merlinx.Grecja, Ateny, Chryssanthemon 22, 154 52 Paleo Psychiko
Tel.: +302106797700 Tel. dyżurny: +306936554629 Faks: +302106797711
www.athens.polemb.net
Konsulat Honorowy Rzeczypospolitej Polskiej w Pireusie
Grecja, Pireus, 57, Akti Miaouli, 185-36
Tel.: (00-302-10) 429-23-44 Faks: (00-302-10) 429-23-45
Konsulat Honorowy Rzeczypospolitej Polskiej w Salonikach
Grecja, Saloniki, 78 Tsimiski Str., 546-22
Tel.: (00-302-310) 288-205 Faks: (00-302-310) 234-153
Wybierz pokój i godziny
Dostępność pokoju
Za pomocą wyszukiwarki wybierasz liczbę osób do zakwaterowania w jednym pokoju.
Wybierz preferowany rodzaj zakwaterowania i zarezerwuj.
Dla kolejnych osób wybierz kolejny pokój robiąc oddzielną rezerwację lub skontaktuj się z nami, a nasz wakacyjny doradca zrobi to dla Ciebie.
Maksymalna liczba osób w pokoju
Jeśli dla wybranej liczby osób Twoja oferta się nie pojawia to znak, że przekroczony został limit osób w jednym pokoju.