Opis oferty
Oferta
Położenie hotelu
w dzielnicy Poblenou; bary i restauracje w pobliżu hotelu; sklep ok. 300 m od hotelu; ok. 4 km do Sagrada Familia; ok. 5 km od centrum Barcelony
Odległość od lotniska:
ok. 20 km do lotniska w Barcelonie
Komunikacja:
ok. 250 m do stacji metra Selva de Mar
Plaże
ok. 1 km od hotelu; szeroka; piaszczysta; łagodne zejście do morza; wyróżniony certyfikatem Błękitna Flaga; dojście chodnikiem
O Hotelu
czterogwiazdkowy; nowoczesny i stylowy; zadbany; zbudowany w 2003 r., częściowo odnowiony w 2019 r.; 144 pokoje, 1 budynek, 4 piętra, 2 windy; przestronne lobby; całodobowa recepcja; przechowalnia bagażu; 3 sale konferencyjne dla maks. 290 osób; ogród; taras; bezpłatny internet bezprzewodowy; akceptowane karty kredytowe: Visa, MasterCard
Usługi:
dodatkowo płatne: room-service; parking; pralnia; wypożyczalnia samochodów
Kontakt:
0034/933562600; www.vinccimaritimo.com
Dla dzieci
łóżeczko dla dziecka do 2 lat
Dostępne pokoje
2-os. (możliwość 1 dostawki); ok. 22 m2; klimatyzowany; łazienka (wanna z prysznicem, wc, suszarka do włosów, zestaw kosmetyków); internet bezprzewodowy; telewizja satelitarna; telefon; sejf; zestaw do kawy/herbaty; bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zamówienie przed przyjazdem; za opłatą: minibar (płatny wg konsumpcji)
premium:
2-os. (możliwość 1 dostawki); ok. 22 m2; klimatyzowany; łazienka (wanna z prysznicem, wc, suszarka do włosów, zestaw kosmetyków); internet bezprzewodowy; telewizja satelitarna; telefon; sejf; zestaw do kawy/herbaty; bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zamówienie przed przyjazdem; za opłatą: minibar (płatny wg konsumpcji)
rodzinny:
4-os.; ok. 39 m2; klimatyzowany; łazienka (wanna z prysznicem, wc, suszarka do włosów, zestaw kosmetyków); internet bezprzewodowy; telewizja satelitarna; telefon; sejf; zestaw do kawy/herbaty; bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zamówienie przed przyjazdem; dodatkowo: szlafroki; za opłatą: minibar (płatny wg konsumpcji)
junior suite:
2-os.; ok. 39 m2; klimatyzowany; łazienka (wanna z prysznicem, wc, suszarka do włosów, zestaw kosmetyków); internet bezprzewodowy; telewizja satelitarna; telefon; sejf; zestaw do kawy/herbaty; bezpłatne łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zamówienie przed przyjazdem; dodatkowo: szlafroki; za opłatą: minibar (płatny wg konsumpcji)
Wyżywienie
restauracja Jardi de Mar – dania w formie bufetu i à la carte, kuchnia międzynarodowa i hiszpańska; bar Ikebana w lobby
O regionie
Informacje ogólne
Barcelona – stolica Katalonii, która swoją atmosferą, pięknem i bogactwem zachwyci każdego. Stolica słynnej drużyny FC Barcelona, miejsce natchnienia Zafona, Picassa, Miro i Gaudiego oraz jedno z najbardziej kosmopolitycznych miast świata, jest turystyczną mekką Hiszpanii.
Osadę założyli Fenicjanie, a jako kolonia rzymska rozwinęła się do rangi jednaj z najważniejszych republik kupieckich Morza Śródziemnego. Pamiątkami tych czasów są ruiny murów obronnych znajdujące się obecnie na terenie Dzielnicy Gotyckiej. Rozwijające się szybko miasto stało się cennym trofeum dla Kartaginy, która na krótko je zajęła, następnie Swebów, Wandalów i Wizygotów, którzy utworzyli tu swoje państwo. W 712 r. dotarli do niej Maurowie, którzy zajęli miasto na prawie sto lat – w 802 r. Barcelona została odbita przez Ludwika, syna Karola Wielkiego, a wkrótce stała się stolicą "Marchii Hiszpańskiej". Do XII w. jej znaczenie jeszcze bardziej wzrosło, stała się stolicą niezależnego hrabstwa, a następnie Królestwa Aragonii. Po wcieleniu do Kastylii pozycja miasta osłabła. Kiedy Hiszpania zajęta była podbojami za oceanem Barcelona zaczęła rozwijać się jako port przeładunkowy, a następnie miasto przemysłowe, co zapewniło jej dalszy rozwój i zapewniło czwarte miejsce wśród uprzemysłowionych potęg świata. Katalonia, z Barcelona na czele wiele razy podejmowała próby zdobycia autonomii, a ostatnią zniweczyło zwycięstwo generała Franco w wojnie domowej. Po jego śmierci w regionie nastąpiło odrodzenie kulturowe – nastąpił powrót do dawnych tradycji, zaczęto używać zakazany przez ostatnie 36 lat język kataloński, który podczas Igrzysk Olimpijskich organizowanych w mieście w 1992 r. został oficjalnie uznany za drugi język regionu.
Miasto ograniczone jest z jednej strony morzem, a z drugiej wysokimi wzniesieniami, jednak nadal się rozwija. Stara część miasta straciła na znaczeniu w połowie XIX w., kiedy to powstało Eixample – sieć szerokich ulic i alei obejmująca tereny między starym miastem i portem. Pod koniec ubiegłego stulecia poszerzono ten obszar w stronę morza, a na miejscu starych, przemysłowych dzielnic z okazji organizacji Igrzysk wybudowano Via Olimpica i Port Olimpic.
Będąc w Barcelonie warto zobaczyć najstarszą część miasta – Barri Gotic – Dzielnicę Gotycką z wąskimi i urokliwymi uliczkami, zabytkami pamiętającymi XIII w., a nawet pozostałościami z czasów starożytnych. Wzniesienie w dzielnicy było niegdyś osobną wsią o nazwie Laia, gdzie po podbiciu miasta Rzymianie wznieśli świątynię Augusta, a osadę otoczyli murami. Najważniejszym zabytkiem dzielnicy jest katedra La Seu, która powstała na przełomie XIII i XIV w., choć jej główna fasada ukończona została dopiero pod koniec XIX w. Najbardziej okazałą częścią kościoła są dwie wysokie, ośmiokątne dzwonnice, a wewnętrzny, cichy krużganek z magnoliami, drzewkami cytrusowymi i biegającymi gąskami należy do najbardziej malowniczych zakątków miasta. Przechadzając się po uliczkach można ulec wrażeniu, że cofnęliśmy się do średniowiecza. Kamienne gotyckie domy, gwar kupiecki panujący przy małych sklepikach i muzyka wygrywana na tradycyjnych instrumentach przez miejscowych grajków robią ogromne wrażenie, zwłaszcza na osobach spodziewających się po Barcelonie gwaru nowoczesnego miasta. Obok katedry znajduje się Pałac Reial Major, będący niegdyś siedzibą hrabiów Barcelony, a następnie władców Aragonii. Obok niego znajduje się Kaplica św. Augusta, która jest znakomitym przykładem charakterystycznego gotyku katalońskiego. W obrębie dzielnicy znajduje się wiele przepięknych budowli, a często w ich piwnicach widać fundamenty zakładane jeszcze w czasach starożytnych. O odrębności i wyjątkowości budownictwa katalońskiego świadczyć może Palau de la Generalitat de Catalunya, w którym od XIV w. mieści się siedziba autonomicznego rządu. Wspaniale zdobiona gotyckimi elementami budowla należy do najbardziej wyjątkowych w całym mieście, a jej kaplica Sant Jordi, patio z drzewkami pomarańczowymi czy pozłacana komnata przeniesie nas do świata baśni.
Niedaleko Gotyckiej dzielnicy znajduje się imponujący kościół Santa Maria del Mar pochodzący z XIV w., który był niegdyś najważniejszym punktem dzielnicy żeglarzy i kupców, a jego rozmiary i piękno miały przywoływać wspomnienia potęgo miasta na Morzu Śródziemnym. W sąsiedztwie kościoła, w przepięknie odrestaurowanych pięciu pałacach mieści się bogate w zbiory Muzeum Picassa. Z pewnością nie można pominąć pałacu de la Musica Catalana, będącego wspaniałym przykładem architektury secesyjnej początku XX w. z ogromną salą koncertową, który został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, jako jedyny obiekt na świecie oświetlany naturalnym światłem.
Tresc opisow dostarczana przez merlinx.Ciekawą częścią miasta jest Barceloneta – dzielnica, której wąskie uliczki, kolorowe domki i wiszące nad chodnikami pranie oddaje atmosferę rybackiego miasteczka, a tutejsze restauracje kuszą aromatami świetnie przyrządzonych owoców morza. Od Placu Katalonia do pomnika Kolumba biegnie 2-kilometrowa aleja spacerowa La Rombla, powstała w miejscu dawnej, sezonowej rzeki. Znajduje się tu wiele fontann, sklepów, kawiarni i rzeźb umilających spacerowanie oraz największe targowisko Barcelony - Boqueria. W jej sąsiedztwie znajdują się również cenne muzea sztuki i galerie z dziełami wybitnych artystów hiszpańskich. W końcowej części alei znajduje się bardzo ciekawe Muzeum Martim mieszczące się w starej, gotyckiej stoczni, która niegdyś mogła obsłużyć nawet 30 galer wojennych. Bez wątpienia najciekawszym eksponatem jest replika (naturalnych rozmiarów) statku "Galera Real", będącego flagowym okrętem Świętej Ligi, która w 1571 r. pokonała Turków pod Lepanto.
Barcelona ma bardzo wiele do zaoferowania: od zabytków pamiętających różne epoki po nowoczesne atrakcje jak parki rozrywki, park wodny, zoo i kolejkę linową z Barceloneta na wzgórze Montjuic, jednak bez wątpienia jej największym skarbem są dzieła Gaudiego. Żaden architekt na świecie nie wpłynął tak znacząco na wygląd miasta jak właśnie artysta urodzony w pobliskim Reus. Stworzył on nowe formy rzeźbiarskie i architektoniczne mieszając secesję z modernizmem, których wiele przykładów można podziwiać właśnie w tym otwartym na sztukę mieście. Najbardziej charakterystyczną budowlą jest kościół Sagrada Familia (Świętej Rodziny) – który początkowo miał być budowlą neogotycką, jednak prace przejął Antonio Gaudi, który dokończył kryptę i stworzył imponujący projekt wysokiej na 150 m świątyni. Artysta bardzo przeżywał budowę kościoła i dokładał wszelkich starań by jego dzieło było idealne, jednak nie udało mu się doczekać końca budowy. Świątynia składa się z trzech głównych naw, z czego najciekawszą jest dokończona przez artystę nawa wschodnia poświęcona Narodzeniu Chrystusa. Pozostałe poświęcone są Męce Pańskiej (zachodnia) i chwale Chrystusa (południowa). Warto zobaczyć też inne dzieła Gaudiego jak: Casa Mila, Casa Batllo czy Parc Guell, gdzie w jednym z domów mieszkał artysta, a następnie powstało tam muzeum jego imienia.
Spacer po Barcelonie jest niesamowitym przeżyciem, a poznanie jej z wielu stron wymaga wygodnych butów i sporo czasów, gdyż znajduje się tu wiele urokliwych miejsc pokazujących różne twarze tej światowej metropolii. Jednego można być pewnym – nie ma drugiego takie miasta.
Wycieczki Fakultatywne
Barcelona jest bardzo ciekawym i absorbującym miastem, jednak jeżeli dysponujemy czasem warto również zwiedzić okolicę.
Girona – miasto sięgające historią czasów rzymskich, które ze względu na wiele bitew i chęci zagarnięcia go nazwano "miastem tysiąca oblężeń". Ciekawą częścią miasta jest dzielnica Call należąca do najlepiej zachowanych i największych dzielnic żydowskich w Europie. Można tu znaleźć wiele pamiątek minionej historii, jak: Banys Arabs – łaźnie arabskie z XIII w., dawny klasztor Sant Pere de Galligants, gdzie obecnie mieści się Muzeum Archeologiczne i najważniejszy kościół Girony – katedra gotycka, która posiada tylko jedną, ale za to największą na świecie nawę.
Empuries – ruiny położone w sąsiedztwie miasta L'Escala, które uznawane są za jedna z najważniejszych odkryć archeologicznych z czasów kolonizacji greckiej i rzymskiej. Ruiny miasta greckiego znajdują się bliżej wybrzeża, rzymskie usytuowane są na pobliskim wzgórzu, a między nimi znajduje się muzeum z cennym posągiem greckiego ojca medycyny – Asklepjosa.
Figures – katalońskie miasto, którego najsłynniejszym punktem jest Muzeu Daliego, które jako jedyne na świecie zostało stworzone przez artystę za jego życia. Dali zaprojektował muzeum jako wielki labirynt o różnych kształtach, a jego sale ozdabiają surrealistyczne dzieła artysty. Ciekawe jest bardzo malowidło znajdujące się pod kopułą, którego iluzjonistyczne wykonanie sprawia, że widać na nim twarz żony artysty – Gali. Co dziwne, patrząc na nie przez odwrócony teleskop można zobaczyć portret A. Linkolna – prezydenta Stanów Zjednoczonych. Inne ciekawe dzieła to "Deszczowy Cadillak" z unosząca się nad nim perska królową i totem z opon samochodowych. Na zwiedzanie trzeba poświęcić kilka godzin.
Ripoll – średniowieczne miasto z twierdzą i pochodzącym z IX w. klasztorem Santa Maria, uznanego za jedno z najwybitniejszych dzieł romańskich w Hiszpanii. Tutaj właśnie zaczęła się rekonkwista, a miejsce nazwano kolebką Katalonii.
Andora – jedno z najmniejszych państw Europy znajdujące się w sercu Pirenejów, do którego poza zapierającymi dech w piersiach widokami i przepięknymi zabytkami przyciąga strefa wolnocłowa. Andora jest demokratycznym księstwem – są dwie głowy państwa: biskup hiszpański i prezydent Francji, którzy pełnią funkcje reprezentacyjne, a sprawowanie władzy należy do rady Generalnej i premiera. Językiem urzędowym jest kataloński, ale można porozumieć się po francusku i hiszpańsku, ponieważ rodowici Andorczycy są mniejszością w swoim kraju. Od ostatnich lat ubiegłego wieku główną siła napędową stała się turystyka i jej obsługa, a co za tym idzie rozwinął się handel regionalnymi pamiątkami, towarami wolnymi od cła i obsługa hotelarsko-gastronomiczna. Na wycieczkę wymagany jest paszport.
Tresc opisow dostarczana przez merlinx.Saragossa – piąte największe miasto Hiszpanii należące do regionu Aragonia, którego historia sięga I w. p.n.e. Przez wiele wieków była kolonią rzymską, siedzibą Wandalów i Wizygotów, aż do XI w. kiedy miasto stało się stolicą państwa muzułmańskiego. Po zdobyciu miasta przez chrześcijan stało się stolica Aragonii, a następnie siedzibą biskupstwa. Miasto było miejscem wielu walk i działań konspiracyjnych aż do II wojny światowej. Najbardziej charakterystycznym zabytkiem miasta jest przepiękna bazylika Nuestra Senora del Pilar z czterema wieżami i jedenastoma kopułami. W środku znajduje się figura Marii Panny na Kolumnie (el Pilar), która podobno ukazała się św. Jakubowi w 40 r. n.e. Kościół jest celem pielgrzymek w Hiszpanii, a głównym świętem połączonym z ogromnym napływem odwiedzających jest Fiesta de la Raza przypominająca o odkryciu Ameryki i dawnej potędze Hiszpanii (obchody główne 12 października). Inne cenne zabytki to katedra del Salvador pochodząca z XII w., która jest połączeniem stylu gotyckiego, mauretańskiego i baroku, renesansowa giełda z widocznymi wpływami florenckimi, most - Puente de Piedra i okazały Alkazar de la Aljaferia sięgający XI w. z meczetem, mauretańskim dziedzińcem i pałacem królów katolickich.
Montserrat – klasztor benedyktyński położony w górach w pobliżu Barcelony, będący głównym ośrodkiem religijnym Katalonii za sprawą Czarnej Madonny zwanej La Moreneta. Legenda głosi, ze figurkę wyrzeźbił św. Łukasz, a przywiózł ja na te tereny św. Piotr. W czasie panowania Maurów na tych terenach była ukrywana i odnaleziono ja dopiero w IX w. w jednej z pobliskich grot. Blisko "Świętej Jaskini" powstał klasztor, do którego dziś prowadzą 4 górskie szlaki oraz wjeżdża kolejka górska.
Terrassa – urokliwe miasto, którego ślady pozostawione przez historię sięgają czasów rzymskich. W średniowieczu otoczono je murami i wybudowano potężny zespół zamkowo-pałacowy, z którego do dziś zachowała się wieża obronna. Największy rozwój miasta nastąpił po rewolucji przemysłowej, głównie włókiennictwa. Powstało wtedy wiele budynków modernistycznych, jak Casa Baumann i kościół Masia Frexia. Wiele pamiątek po tym okresie można podziwiać w Muzeum Nauki i Technologii Katalonii, który mieści się w jednej z fabryk.
Port Aventura – największe w Hiszpanii wesołe miasteczko znajdujące się niedaleko Tarragony, które oferuje mnóstwo atrakcji zamkniętych w park tematyczny – na jego terenie możemy przenieść się do Chin, zaraz potem do Polinezji, Meksyku czy na Dziki Zachód. Głównymi atrakcjami są: Dragon Khan – największa kolejka górska w Europie, Stampida – kolejka górska z drewna oraz Hurakan Condor – wystrzeliwana wieża.
Tarragona – miasto, którego największym bogactwem są: imponująca katedra z XII w., wspaniałe dzieła sztuki romańskiej i pamiątki z czasów starożytnych. Warto zobaczyć też ruiny amfiteatru, którego położony jest przy plaży wykorzystując naturalne złamanie brzegu. Nie brakuje tu również alei spacerowych, z których największa – Rambla, prowadzi ku morzu, piaszczystej plaży i do portu. Z okolic tarragońskich winnic pochodzą jedne z najlepszych w kraju win, a proces wytwarzania tego trunku można zobaczyć w miejscowym muzeum.
Najczęściej Zadawane Pytania
Kiedy najlepiej wybrać się do Barcelony?
Barcelona jest miastem, które zaskakuje atrakcjami przez cały rok, jednak główny sezon wycieczkowy zaczyna się od marca i trwa do końca października, gdyż w miesiącach zimowych często zdarzają się deszcze. Najwięcej turystów przybywa tu w sezonie letnim ponieważ poza zwiedzaniem miasto oferuje znakomite warunki do wypoczynku na plaży. Jest wtedy też obowiązkowym punktem zwiedzania dla wypoczywających na Costa Brava i Costa Dorado.
Kalendarz imprez w mieście, jak i w regionie jest bardzo rozległy. W wigilię 6 stycznia w całym regionie pojawiają się trzej królowie, a przyjeżdżają na wielbłądach, statkami, a czasem helikopterem i rozdają drobne prezenty. Bardzo hucznie obchodzony jest ostatni tydzień karnawału, a nawet podczas Wielkiego Tygodnia pojawiają się barwne procesje. Niewątpliwie ciekawym wydarzeniem jest Dzień Św. Jerzego obchodzony 23 kwietnia – w dniu urodzin Szekspira i Cervantesa, który jako hiszpańskie święto róż i książek, uważane jest w Katalonii za święto zakochanych. Kwieciste dywany, barwne procesje i wiele przedstawień teatralnych na ulicy można zobaczyć w dniu Bożego Ciała, a w wigilię św. Jana (23 czerwiec) odbywa się huczne przywitanie lata i pokazy fajerwerków. W Barcelonie i wielu nadmorskich miejscowościach obchodzi się również święto rybaków przypadające na połowę lipca. Największym festiwalem miasta jest La Merce Festival zaczynający się 24 września – jest to szalony tydzień parad smoków, wielbłądów, zabawy i ustawiania Castells – ludzkich zamków.
Jaka waluta obowiązuje w Hiszpanii i jakie są orientacyjne ceny?
W Hiszpanii od 2002 r. obowiązuje wspólna dla całej Unii Europejskiej waluta – Euro. Konsekwencją tego są nieco wyższe ceny niż w Polsce, zwłaszcza jeżeli chodzi o posiłki w restauracjach. Mimo dużej dostępności owoce morza należą do najdroższych morskich specjałów, jednak w większości miejscowości jest wiele niewielkich tawern gdzie można spróbować taniej regionalnych potraw.
Gdzie i jakie pamiątki kupić w Barcelonie?
Wśród pamiątek największą popularnością cieszą się wachlarze, zdobione kastaniety, biżuteria, ceramiczne wyroby oraz gadżety związane z Barceloną. Mimo że maskotką regionu jest osiołek, zwykle większym zainteresowaniem cieszą się pamiątki związane z bykami. Często kupowane są wina, które nie są eksportowane za granicę, owoce i duże kawałki wędzonych szynek jamon, z których słynie region.
W Barcelonie jest ogromny wybór sklepów i centrów handlowych, jednak ciekawym przeżyciem będzie wizyta na największym targowisku miasta – Boqueria, gdzie można znaleźć oryginalne pamiątki, ręcznie robione dzieła, wyroby skórzane i wiele pamiątek związanych z miastem. Jest tu również ogromny wybór owoców i regionalnych produktów – od wędlin, przez wina, marynowane przetwory po słodkości, z których słynie region.
Innym wartym odwiedzenia miejscem jest pchli targ, znajdujący się w sąsiedztwie kościół Sagrada Familia, gdzie w poniedziałki, środy, piątki i soboty przed południem można znaleźć ciekawe i oryginalne skarby.
Duży wpływ na rytm dnia w Hiszpanii ma sjesta, jednak w większych miastach, jak Barcelona duże sklepy i centra handlowe nie mają przerw. Wiele małych sklepików czynna jest do godziny 13-14 i potem pod wieczór do 20, jednak zdarzają się też galerie i stoiska otwarte tylko do sjesty. Hiszpanie przeważnie wracają podczas sjesty na lunch do domu, który jest głównym posiłkiem w ciągu dnia.
Tresc opisow dostarczana przez merlinx.Jaki czas obowiązuje w Hiszpanii?
Mimo dużej odległości od Polski, w Hiszpanii panuje taka sama godzina jak u nas. Ulega on zmianie tylko na Wyspach Kanaryjskich.
Jak poruszać się po Barcelonie?
Barcelona jest świetnie zorganizowanym miastem pod względem komunikacji miejskiej, co znacznie pomaga przy zwiedzaniu miasta. Najważniejszym środkiem transportu jest rozbudowane metro, a także sieć autobusów. Barcelona posiada dwa duże dworce autobusowe obsługujące połączenia lokalne i krajowe, a dworzec Nord mieszczący się w centrum, również międzynarodowe. W mieście znajdują się również dwa duże dworce kolejowe (RENFE) – Estacio de Franca blisko portu i Sants na zachodzie, które obsługują połączenia szybkich kolei dalekobieżnych, jak również wiele mniejszych dworców obsługujących koleje podmiejskie.
Znakomite połączenia istnieją również między lotniskiem Barcelona – El Prat oddalonym 12 km od centrum, skąd co kilkanaście minut kursują autobusy i pociągi.
Wbrew ogólnym twierdzeniom, że duże miasto ciągnie za sobą wysokie opłaty, tutejsze taksówki są tańsze niż w innych regionach Hiszpanii. Nie ma powszechnego obowiązku dawania napiwków, jednak powszechnie przyjęło się zaokrąglanie rachunków na korzyść taksówkarza.
Jakie plaże są w Barcelonie?
Barcelona posiada siedem piaszczystych plaż oddzielonych od siebie skałami, molem lub portem jachtowym, a rozciągają się one na północ od Barcelonety. Są bardzo dobrze zagospodarowane rekreacyjnie, a największą popularnością cieszą się plaże Sant Sebatia i podzielona na dwie części Barceloneta, gdzie organizowane są beach party i liczne zawody sportowe.
Przy hotelach wyższej kategorii lub w wybranych kurortach plaża jest usypywana sztucznie lub znacznie różni się od typowych plaż miejskich, dlatego wybierając kurort i hotel warto upewnić się do jakiej plaży będziemy mieli dostęp.
Jakie są ograniczenia celne w Hiszpanii?
Przewóz towarów podlega ograniczeniom ilościowym na zasadach obowiązujących w UE, co oznacza w praktyce, że rzeczy osobiste i sprzęt na własny użytek nie podlega ograniczeniom celnym. W przypadku towarów można wwozić i wywozić: do 800 szt. papierosów, 200 szt. cygar, 10 l spirytusu, 20 l mocniejszego alkoholu, 90 l wina i 110 l piwa.
Jakie dokumenty potrzebne są w razie konieczności skorzystania z służby zdrowia w Hiszpanii?
Publiczna służba zdrowia jest w Hiszpanii bezpłatna w podstawowym zakresie, o ile posiadamy wydaną przez NFZ Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), o którą należy postarać się przed wyjazdem. Nie obowiązuje ona jednak w przypadku prywatnych wizyt i szpitali niepaństwowych gdzie należy mieć dodatkowe ubezpieczenie lub samemu opłacić leczenie. W zależności od ubezpieczyciela podawane są przed wyjazdem dane firm współpracujących, do których należy się zwrócić w razie konieczności skorzystania z prywatnej pomocy lekarskiej.
Ze względu na inną florę bakteryjną należy starannie wybierać restauracje lub jadać w hotelach i przestrzegać podstawowych zasad higieny. Turyści powinni pić wyłącznie wodę butelkowaną, ewentualnie gotowaną co najmniej 10 min. Szczepienia ochronne nie są wymagane i nie ma zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych, niemniej przed wyjazdem warto sprawdzić czy szczepienia nie są zalecane sezonowo.
Ważne informacje MSZ
Dokumentem uprawniającym nas do pobytu na terenie Hiszpanii jest dowód osobisty lub paszport (o ile nie posiadamy dowodu). Obowiązują nas te same co w innych krajach Unii Europejskiej przepisy dewizowe oraz nie ma obowiązku meldunkowego, jeżeli nasz pobyt na terenie kraju nie przekracza 90 dni.
Szczegółowe i aktualne informacje można znaleźć na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych: www.msz.gov.pl lub na stronie ambasad i konsulatów w Hiszpanii.
Najbliższe ambasady i polskie placówki dyplomatyczne:
Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Królestwie Hiszpanii
Hiszpania, Madryt, Guisando 23 bis, 28035
Tel.: +34 913 736605 Tel. dyżurny: +34 913 769555
www.madryt.polemb.net
Wydział Konsularny Ambasady RP w Madrycie
Hiszpania, Madryt, Goya 15 4°, 28001
Tel.: +34 914 362 632 Faks: +34 913 736 624
Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Barcelonie
Hiszpania, Barcelona, Avda. Diagonal, 593-595, piętro 6, 08014
Tel.: +34 93 3227234 Tel. dyżurny: +34 607735740
www.barcelonakg.polemb.net
Wybierz pokój i godziny
Dostępność pokoju
Za pomocą wyszukiwarki wybierasz liczbę osób do zakwaterowania w jednym pokoju.
Wybierz preferowany rodzaj zakwaterowania i zarezerwuj.
Dla kolejnych osób wybierz kolejny pokój robiąc oddzielną rezerwację lub skontaktuj się z nami, a nasz wakacyjny doradca zrobi to dla Ciebie.
Maksymalna liczba osób w pokoju
Jeśli dla wybranej liczby osób Twoja oferta się nie pojawia to znak, że przekroczony został limit osób w jednym pokoju.